O MNIE

Zdjęcie wykonane w Hotelu Basztowy - Fundacja Ośrodek Przedsiębiorczości Rolnej w SandomierzuJestem radcą prawnym i adwokatem. Wykonuję zawód radcy prawnego i prowadzę małą, jednoosobową kancelarię. 

Lubię to co robię. Świadomość tego, ze prawdziwie pomagam daje mi ogromną satysfakcję. 

Przed założeniem kancelarii radcy prawnego pełniłam obowiązki prokuratora. Postrzegałam siebie jako obrońcę pokrzywdzonych.  Myślałam: to jest właśnie „to miejsce”. Moje życiowe zadanie i pasja.

W styczniu 2007 roku miałam wypadek, od tego czasu poruszam się na wózku inwalidzkim i nie mogłam kontynuować pracy w zawodzie prokuratora. 

Początkowo nie bardzo wiedziałam co dalej robić. Z powodu utraconej sprawności lekarze stwierdzili całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji. To prawda, czasem istotną trudność stanowi dla mnie utrzymanie długopisu w ręce, ale właśnie pisanie było pierwszą czynnością, którą zaczęłam trenować.

Najważniejsze nauczyć się znowu pisać – myślałam. Złożyć odręczny podpis na dokumencie – to istota problemu. Na komputerze resztę jakoś dam radę. I nauczyłam się.

A potem przyszły z do mnie z mojej Firmy papiery o rencie i zaczęła się niepewność. Czy już tylko renta i rehabilitacja? A jeśli tak, to skąd pieniądze na rehabilitację i wszystkie koszty, o których nie myśli nawet osoba samodzielna:  wsparcie opiekuna i tak dalej?

Wtedy, w szpitalu spotkałam dawną Znajomą z miejscowej prokuratury, w której uczyłam się na pierwszym roku aplikacji. Otworzyła mi oczy. Dała nadzieję mówiąc, że kiedyś słyszała o prokuratorze na wózku. Zasugerowała, bym starała się o przywrócenie do pracy. Przypomniała, że przecież tracąc sprawność nie utraciłam swojej wiedzy i doświadczenia. Że nadal mogę pomagać. Kochana moja – jeśli to czytasz – bardzo Ci za to dziękuję:)*.

Nie zostałam przywrócona do pracy w prokuraturze, ale przyjęli mnie do swojego szacownego grona radcowie prawni i adwokaci. Zostałam wpisana na obie listy.

Żyję teraz jakby trochę wolniej, inaczej, mam inne priorytety. I nieustannie jestem wdzięczna za to, co mnie spotyka. Pisząc w tym blogu chcę pomóc także innym osobom, które znalazły się w podobnej do mojej sytuacji. Pisząc tu, chcę zmienić świat:).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s